Kde se nacházíte:  Úvodní strana  /  Služby  /  Lymfatická masáž různých částí těla

Lymfatická masáž různých částí těla

U žen je díky estrogenům podkožní vazivo relativně volnější než u mužů, proto při nárustu tukové tkáně a stárnutí dochází k hromadění vody a odpadních látek v podkoží. Mízní cévy nemohou odpadní produkty odvést a rozvíjí se celulitida. Také hustota mízních kapilár je u žen nižší, než u mužů a s věkem se hustota kapilár snižuje. Prevencí tohoto nežádoucího stavu jsou lymfatické masáže, které podpoří tok lymfy a pomohou odvést škodliviny z těla. Ruční lymfatická masáž – tzv. manuální lymfodrenáž je doporučována po různých déletrvajících nemocech, malé možnosti pohybu, který je vlastně přirozenou LM. Tato masáž je vhodná i pro sportovce na rekondici a regeneraci. Někde je tato masáž nahrazována přístrojovou masáží, ale ta dotyk lidské ruky a energetické působení člověka nikdy nemůže nahradit.

Lymfatická masáž je rovněž masáží energetickou, probíhá po meridiánech, které jsou z pohledu čínské medicíny odpovědné s jejich řídícím orgánem slezinou za stav a kvalitu našeho zdraví. Důležitou roli hraje i psychika a kvalita našich emocí. Sami si tok lymfy můžeme podpořit chůzí a oblečením a předměty v oranžové a žluté barvě. Tento typ masáží a zasvěcení do Reiki I. a II. stupně jsem se naučila v Olomouci na FTV pod vedením paní prof. Jarmily Riegerové, CsC.


Šíje krk zezadu a zepředu, hlava a obličej

Tato masáž se provádí v leže na lehátku a je zvlášť vhodná pro ženy. Omlazuje, detoxikuje, zmírňuje ochablost kůže a odstraňuje otoky v obličeji. Preventivně působí při bolestech hlavy a v normalizaci činnosti štítné žlázy. Po této masáži se cítí člověk jako znovuzrozený a viditelně "zkrásní".


Záda, hrudník a břicho, ruce

Detoxikuje, zmírňuje otoky trupu a horních končetin. Provádí se vleže a její součástí je hluboká relaxace celého těla.


Dolní polovina těla (nohy)

Tato masáž je prevencí proti otokům dolních končetin, celulitidě, křečovým žilám. Po operacích přináší značnou úlevu a je řešením v případech omezené pohyblivosti.


Po všech typech masáží doporučuji klidový režim, hodně pít čistou vodu a jít brzy spát.Mám zájem o tuto službuVyplňte a odešlete následující formulář, ozvu se Vám co nejdříve.