Kde se nacházíte:  Úvodní strana  /  Tipy  /  Článek ve Zlínském deníku 21.11.2014

Článek ve Zlínském deníku 21.11.2014

21.11.2014

Hormonální jógová terapie – ženská cesta ksobě

Ilustrační foto. Autor: DENÍK/archiv

dnes 14:32

Zlínský kraj /PR/ -Milé dívky a ženy. Která znás by nechtěla cítit se dobře, být sama se sebou spokojená?

Která znás by nechtěla dobře vypadat, mít čas sama na sebe, a zároveň zářit a rozdávat dobrou náladu? Možná už tušíte, že to jde nějak zařídit, jen ještě nevíte jak. Dnes se nabízí kvyzkoušení spousta různých metod, jak si vylepšit zdraví, vzhled ipsychiku. Také jste už vyzkoušely téměř všechno a zjistily jste, jako já ještě před nedávnou dobou, že nemáte dost trpělivosti, času ani financí, abyste vexperimentech pokračovaly? Že to prostě není pro vás a tak žijete stále stejně: ráno vstát a připravit snídani, potom rychle do práce (mezitím rozmístit děti do školek a škol), tam stereotyp a odpoledne úkoly sdětmi, kroužky, večeře a televize. Večer už prostě nemáte čas a hlavně energii samy na sebe, ocvičení ani nemluvě? Pokud ještě, nebo už nic ztoho nemusíte, tak toužíte po tom, co by vám přineslo aspoň jiskřičku naděje do duše. Rády byste se cítily dobře ve své roli ženy, rády byste se konečně začaly starat samy osebe, pokud děti vylétly zhnízda a manžel je stále „někde jinde" nebo vůbec není přítomen.

Pokud máte chuť se dozvědět víc, tak se svámi ráda podělím osvoje zkušenosti se cvičením pro ženy, nazvaným Hormonální jógová terapie dále HJT. Toto cvičení pracuje střemi úrovněmi těla: fyzickou, duševní a energetickou. Je to nejkratší cesta kuvědomění si sama sebe a svojí ženské podstaty. Pomocí fyzických cvičení spojených sdechem dochází kodblokování psychických a energetických problémů vnašem těle. Začneme se „mít více rády" a dostaneme chuť do života, protože se dotkneme svojí pravé podstaty. Její výsledky pocítíte téměř ihned, nejpozději po 14dnech. Vtomto je HJT naprosto unikátní a jako jedna znejmladších jógových cest je nejúčinnější ztěch, se kterými jsem se setkala.

Autorkou metody je letos 87miletá brazilská psycholožka Dinah Rodrigues ze Sao Paula. Vymyslela sestavičku jógových cviků pro sebe. Mnoho let cvičila jógu a usestavy pro ženy se inspirovala zjógových asán, ustarých jogínských rišiů vIndii, studovala vTibetu metody vedení energie, cestovala po celém světě, aby vyhledala to, co vyhovuje a prospívá ženskému tělu. Použila mudry prstů, sanskrtské zpěvy manter, dechová cvičení a energetické uzávěry tzv. bandhy. Vsestavě se pracuje stvorbou a vedením energie tělem, aktivují se čakry, jako základní energetické víry vtěle a spsychikou.

Součástí jsou antistresová cvičení, pracuje se sdechem pomocí různých technik. Lékař Dinah konstatoval, že vjejím věku (tehdy 65let) neviděl ženu, která by vypadala, cítila se a prokazatelně změřitelnými hodnotami odpovídala věku ženy o20 let mladší. Sestavil skupinu 6ti žen, se kterými Dinah pokusně cvičila 4měsíce denně půl hodiny. Tři znich otěhotněly a dalším třem odezněly problémy spřechodem, návaly, nespavost, bušení srdce, nízké libido. Vprůměru se ženám zvýšila hladina ženských hormonů o254%. Gynekolog přemluvil Dinah Rodrigues, aby metodu šířila dál po celé Brazílii. Dnes Dinah učí svoji metodu ivEvropě vBerlíně a ve Vídni. VBerlíně jsem uDinah Rodrigues dostala certifikát, se kterým mohu její metodu šířit dál.
Metoda však má isvá úskalí. Žena pracuje na více úrovních těla, duše ienergetiky a ne vždy se vše otevírá a zpracuje tak, jak si žena přeje. Potom je třeba zvolnit tempo, poslouchat svoje tělo a snažit se porozumět, co mi říká. Tato sestava rozehraje hormonální koncert a vždy je třeba zkoušet a dolaďovat jednotlivé nástroje, než se orchestr (náš hormonální systém) sehraje.

Kontraindikace HJT a termíny jednotlivých kurzů na www.studioanela.cz Alena Šíblová


Zpět na výpis