Kde se nacházíte:  Úvodní strana  /  Tipy  /  Ohlasy na kurzy Hormonální jógové terapie podle Dinah Rodrigues

Ohlasy na kurzy Hormonální jógové terapie podle Dinah Rodrigues

03.02.2021

"Prostředí a zázemí - překvapivě příjemná oáza krásy a klidu v prostředí vaší zahrady. Vynikající servis, chutné a zdravé jídlo, dostatek tekutin a čerstvého ovoce, příjemná a inteligentní obsluha, hygienické zázemí bylo zajištěno na výbornou. Přednáška a zodpovězené dotazy lékařky měly vysokou úroveň. Tvoje dcera má kromě odborných znalostí velmi kultivovaný projev. Můžeš na ni být pyšná! Chválím odborné vedení, vysvětlení cviků a průběžnou kontrolu frekventantek kurzu. Všechny jsme měly možnost stíhat a naučit se cvičit i náročné sestavy správně. Cvičitelka Alenka byla jedním slovem "dokonalá" (i když údajně nic na světě a nikdo není dokonalý), přátelská, kamarádská a předala mám moc ze své pozitivní energie. Mohla by být příkladem nejen pro nás, začínající ženy s HJT, ale především pro lektorky kurzů jógy. Díky. Mám nejen v plánu cvičit HJT, ale chci ji i zdokonalovat, ale doma to jde trochu ztuha. Co je pro mě nejtěžší z HJT? Rychlost dechu při bhastrice, u některých cviků nestíhám. Určitě to chce makat a nepřestávat, pilovat a zdokonalovat. Já jsem trochu duše hříšná a občas si dám cigaretku, takže mám co vylepšovat. Ale u vás při cvičení mi na kuřbu ani nenapadlo! Dobrá cesta, jak přestat s tímto nešvarem!!! Potřebuji více teorie a v které oblasti? Teorie není nikdy dost, ale to co jsi nám Alenko předala, mi zatím ve spolupráci s literaturou dostačuje.Cítila jsem se v lokalitě i kolektivu výborně. Pozdrav, poděkování a přání hezkého víkendu posílá Milada."

-----

"Ještě jednou moc děkuji za velice přínosný víkend, vytvoření vřelé atmosféry, domácího prostředí a jakési začlenění do přírody kolem nás tím, že jsme mohly strávit celý víkend na Vaší kouzelné zahradě. Uvědomila jsem si, že to pro Tebe musel být velice náročný víkend a úkol a upřímně Tě za to obdivuji. Je veliký rozdíl, jestli se oddáme vedení učitele a koncentrujeme se při cvičení jógy samy na sebe nebo jestli máme tu zodpovědnost a výzvu předávat své učení v tomto případě nám ženám, které jsme přišly na Tvůj kurz plné očekávání... Já osobně mám za sebou první 2 dny cvičení doma, sama se sebou a zatím kolem sebe neustále mávám papíry a snažím se najít pro sebe kousek soukromí a dostat všechny cvičební postupy do hlavy. Věřím, že to půjde, jen to chce asi ještě pár dnů. Leona"

-----

"Výborný lidský přístup s otevřeným srdcem, velmi dobré vedení do pozic. Snad jen dvě drobnosti... Byly jsme venku, občas více zafoukalo a v obrácených pozicích jsme Tě hůře slyšely, tak by možná bylo fajn mírně přidat na hlasitosti. A za druhé, vzhledem k tomu, že ne všechny jsme byly “pokročilé jogínky”, myslím, že by pomohlo pro rychlejší pochopení a orientaci používat kromě sansktrtských názvů pokaždé i názvy české (hlavně u bhand a čaker). Cvičit jsem začala, tak jen abych vydržela, případné reakce mého těla s Tebou budu určitě konzultovat, měřit hladinu hormonů se nechystám, necítím to jako nutnost, důležité jsou pro mě mé vlastní vnitřní pocity. Prozatím je pro mě nejtěžší zapamatovat si jednotlivé kroky, jak na sebe navazují, potřebovala bych, aby nade mnou někdo stál a říkal mi, co mám dělat. Zajímalo by mne, zda může tělo po zahájení pravidelného cvičení nějak reagovat, případně, které reakce jsou normální a které by mohly být důvodem k nutnosti přerušení cvičení. Lea"

-----

"Prostředí bylo úžasné. Bylo hezky a mě osobně se cvičilo venku dobře. Myslím, že takhle jsme měly k sobě blíž. A tvoje pohoštění bylo vynikající i s dobrou obsluhou, tady není co vytknout. Jsem moc ráda, že to proběhlo na zahradě, ta atmosféra je jiná než v uzavřené místnosti. Já nemám co kritizovat, byla jsi dobrá učitelka, zažila jsem daleko horší. Bylo to akorát, myslím, že víc už by to nebylo ono. Mám a cvičím, snažím se každý druhý den, akorát nedělám celou, ale postupně budu přidávat. Cvičím pomaleji, poctivě a doufám, že časem všechno přijde samo. Nejtěžší je pro mě meditace, to mi nikdy nešlo, mám dost velký problém se soustředit na to. Teorie ani ne, vím co a jak. Kurz se mi líbil, překvapilo mě, že jsme si sedly, že jsme měly stejné názory, stejnou energii jsme vydávaly a myslím, že to bylo znát. Vydařilo se to a byla jsem spokojená. Myslím to upřímně, vnitřně jsem to tak cítila. Blanka"

-----

"Kurz se mi moc líbil, byl na jedničku. Co se týká prostředí, bylo velmi příjemné, cítím se tam dobře, chodím tam každé pondělí cvičit hatha jógu. Nenašla jsem v kurzu nic co se mi nelíbilo. Začala jsem cvičit hned druhý den a byla jsem sama překvapená, že to není až tak složité, díky předlohy se mi cvičilo dobře. Chtěla jsem se akorát zeptat které cviky se nemají cvičit při menstruaci? Je to uvedeno akorát u indického mostu. Z jógy vím že se nemá cvičit svíčka, takže tu poslední sestavu cviků ve svíčce mám cvičit v leže nebo ji celou vynechat? Jana"

-----

"Pěkné pozdravy Vám posílám a zároveň poděkování za plodný a vydařený kurz o tomto víkendu, tisíceré díky za vše, co jste nás naučila a předala nám, za Váš přístup, klid, trpělivost, ochotu, ohledy, slova a energii, jste bezva ženská, věřím, že se ještě někdy uzříme při cvičení, které jsem tímto odedneška začala provádět metodou, kterou jste nám poradila - každý den ráno rozcvičku a přidávat postupně po 1 cviku, jde to v poho, jen se vybičovat a udělat něco pro sebe a nevymlouvat se...děkuji za hortenzii od Vás, posílám Vám fotku našeho kuch. stolu, kde teď vévodí a zdobí ho. Mějte pěkné dny, ať Vás neopustí Váš elán a chuť měnit myšlení ženskejch. Zdraví Iveta"

-----

"Srdečně Vás zdravím paní Aleno, před časem jste mi posílala materiál s doporučeními pro otěhotnění. S radostí Vám nyní píšu, že po několika letech snažení se mi podařilo přirozenou cestou otěhotnět - krátce po kurzu hormonální jógy, který proběhl v listopadu v Holešově. Vnitřně jsem si nastavila takovou prosbu a současně rozhodnutí - udělat vše, co je v mých silách, pro to, aby se vše podařilo přirozenou cestou, cvičila jsem jógu, již předtím jsem upravila jídelníček a požádala vnitřně o potvrzení/odpověď, že pokud je to správná cesta, tak ať se stane zázrak a já přirozeně otěhotním - že to pro mne bude současně také potvrzení toho, že tyto věci fungují a jde o správný životní směr. Krásného potvrzení se mi na Vánoce opravdu dostalo (zatím se také vše dobře vyvíjí) a já mám radost hned dvojí - z těhotenství a blížícího se mateřství a také z prožitku důvěry v souvislosti, které nás přesahují a které podobnými zkouškami můžeme poznávat."

-----

"Dobrý den Alenko, právě jsem docvičila sestavu horm.jógy a napadlo mě napsat ti několik slov, k tomu, jak se po kurzu a cvičení cítím. Třeba to použiješ i pro další ženy. Kurz jsem absolvovala v únoru, ze začátku jsem se do cvičení docela nutila, trápily mě hlavně návaly a častá únava. Nic moc se nedělo, změnu jsem zaznamenala až cca po 3 měsících, bolely mě vaječníky a prsa jako před menstruací, kterou jsem už půl roku nedostala, nic moc příjemného. No a pak se to zklidnilo, nějak jsem oplaskla a začala jsem se cítit dobře, mám rozhodně víc energie a návaly téměř zmizely. Snažím se cvičit min. obden a teď už se na setavu těším, mám pocit, že se v těchto chvílích setkávám sama se sebou, což jsem dřív moc neuměla. Taky jsem tak nějak přirozeně upravila stravu, trochu víc vyloučila tuky a cukry a zařadila víc zeleniny a ovoce v čerstvém stavu, mám menší chuť na maso. Takže ještě jednou moc děkuju za úžasné vedení při cvičení a ostatním holkám vzkazuju, ať se nenechají odradit počátečním stavem jejich těla, je to jen otázka času, než se hormony dají do rovnováhy. Ludmila (49 let)"

-----

"Kurz byl uzasny, inspirativni a citila jsem spoustu energie. Jako lektorka jsi byla dokonala. Cvicim pravidelne od zacatku kurzu jen ted 4 dny jsem nemohla kvuli programu, byla jsem porad nekde venku kde to neslo.. vcera jsem byla u me doktorky na odběru krve skrz tu stitnou zlazu, tak jsem zvedava. V pondeli budu mit vysledky.. jinak zpet k dotazniku. Zazemi se mi moc libilo. Je to tam moc prijemne a obcerstveni bylo luxusni! Mnamka. Zajem o opakovani bych urcite mela. Akorat co na sobe porad pozoruji je zimomrivost I kdyz cvicim I v prubehu cviceni. Nevim jestli delam neco spatne... nebo co se deje. Je mi stale zima.. mam studene hlavně ruce to jsem kdyz jsme cvicili spolu nemela. To mi bylo horko. Tak me to zarazilo. Jinak citim stitnou zlazu jak pracuje. Tak snad ty vysledky budou lepsi... Dekuji moc."

-----

"Dobrý den, paní Alenko, po delší odmlce se Vám opět hlásím a chci se pochlubit "hmatatelným" důkazem, že každodenní cvičení sestavy HJT přináší své ovoce. Kurzu HJT, pod Vaším vedením, jsem se zúčastnila na podzim minulého roku v Holešově. Navštěvovala jsem Vaše pravidelné pondělní lekce, ale také jsem absolvovala intenzivní víkendový seminář. Můj důkaz, že každodenní cvičení sestavy HJT funguje, se jmenuje Martínek. Otěhotněla jsem do 2 měsíců a to jsme se před cvičením s manželem snažili o miminko 3 roky! Jsme moc šťastní, že ho máme! Ke cvičení sestavy HJT se chci znovu vrátit. S tím souvisí i můj dotaz, po jaké době po porodu je vhodné opět začít cvičit HJT? Nemůže toto cvičení nějak ovlivnit kojení? Předem děkuji za informaci. Ještě jednou Vám děkuji za srozumitelný, trpělivý přístup k výuce, děkuji rovněž za inspiraci k poučné a duchovní literatuře a vůbec milé klima. :-) Přeji hodně štěstí v osobním, pracovním i lektorském životě! S pozdravem Eva"

-----

"Zdravím Alenko, ráda bych poslala zpětnou vazbu na Váš kurz HJT. Kurz jsem u Vás absolvovala v červenci 2015 v akademii karate ve Zlíně. Hormonální jógovou terapii mně doporučila kamarádka, která absolvovala kurz v Brně a dovedl ji k vytouženému miminku. Já jsem se do Vašeho kurzu přihlásila po tom, co mě lékaři chtěli začít dopovat prášky, abych mohla otěhotnět. Nejdříve mi byla zjištěna snížená funkce štítné žlázy, poté na kontrole i vysoká hodnota hormonu prolaktinu. Gynekoložka mi sdělila diagnózu polycystických vaječníků a nepřítomnost ovulace. Všechno hrálo v neprospěch na cestě k miminku. Lékaři samozřejmě všechno chtěli řešit léky a umělými hormony. V tu chvíli jsem si řekla dost, tohle není správná cesta. Přihlásila jsem se k Vám na kurz a teď zpětně můžu říct, že je to ta nejlepší věc, co jsem kdy pro sebe udělala. Ze začátku jsem cvičila 2x-3x týdně. Po 3 měsících se u mě dostavily první pozitivní účinky. Zmizely lehké úzkosti a deprese, které mě předtím čas od času provázely, a já se dokázala konečně radovat z maličkostí každodenního života. Měla jsem tak motivaci ve cvičení pokračovat. Po psychické stránce jsem se cítila čím dál tím líp, zhubla jsem i nějaké to kilo, vlasy a pleť jsem měla krásnější. Ale bohužel vytoužená ovulace stále nikde. Jako doplňkovou léčbu jsem proto zvolila bylinné kapky Gynex. Proto jsem zintenzivnila cvičení a cvičila 5x-6x týdně. K mému překvapení se tělo konečně po roce cvičení nastartovalo. Hladiny hormonů jsem měla ideální a nikdy jsem se necítila lépe. V říjnu jsem se dozvěděla tu nejkrásnější zprávu, že čekám miminko! Teď jsem ve 4. měsíci a nemůžu se dočkat, až bude malé na světě a já budu moct se cvičením opět začít. Tímto bych Vám chtěla poděkovat, že jste mi na kurzu ukázala tu správnou cestu s hormonální jógovou terapií, nabila jste mě pozitivní energií a ukázala správný směr. Ještě jednou Vám děkuji. S pozdravem Lenka"

-----

Děkuji Vám za pozvání na kurz, musím bohužel odmítnout, protože čekám miminko. Musím říct, že velkou (spíše zásadní) roli v tom hraje Váš kurz hormonální jógy, který jsem navštěvovala teď na podzim ve Zlíně. Jelikož jsem s chutí a pravidelně cvičila základní sestavu, zadařilo se nám již po měsíci (před tím rok marného snažení). To je také důvod, proč jsem kurz ani nedochodila, i když mi to bylo líto a dodatečně se omlouvám, že Vám to dávám vědět až zpětně. Chtěla jsem dát vědět a poděkovat již dávno. Každopádně jsem moc ráda, že jsem poznala tuto jógu a Vás mohla poznat av budoucnosti se k tomuto cvičení určitě vrátím. Mějte se krásně a přeji spoustu spokojených a šťastných cvičenek. Hana

-----

Ahoj Alenko, před chvílí mi doktor potvrdil, že jsem opravdu těhotná. Strašně moc Ti chci poděkovat. Tvé hodiny mi daly hodně a pomohly mi být více v klidu. Dokonce mi to cvičení i chybí, ale četla jsem, že po šestinedělí mohu začít cvičit znovu pro podporu laktace. Už teď se těším. Budu ráda, když mou zkušenost a dobrou zprávu řekneš ostatním holkám, aby měly motivaci a věděly, že cvičení opravdu pomáhá. Už rok jsme se snažili o miminko, doktor mi dával všelijaké léky. Pak jsem denně cvičila hormonální jógu a i přes velmi stresující období (v práci a potom ještěměl dědeček mrtvičku), tak se zadařilo a já jsem konečně šťastná. Děkuju s pozdravem Daniela

-----

Drahá Alenko,

navštěvovala jsem Tvůj kurz Hormonální jógové terapie od 25.4.2019 v Holešově. Jsem ta malá, černovlasá pediatrička s celiakií, která cvičila před Tebou mírně vpravo. Do Tvého kurzu jsem se přihlásila, jelikož jsme se s manželem marně snažili o děťátko. Proto jsem nesmírně hrdá, že Ti nyní můžu oznámit, že se nám před 2 týdny narodila krásná holčička Beátka. HJT jsem cvičila pravidelně, snažila jsem se minimálně 3x týdně. Navíc jsme si pořídili pejska - fenku Leonbergera Amálku a já díky ní a díky sestavě, kterou jsi mě naučila, našla svůj vnitřní klid.Za to Ti nesmírně děkuji!Přeji Ti pevné zdraví a nekonečně mnoho pozitivní energie, kterou kolem sebe šíříš!


Zpět na výpis